דיני חוזים

דיני חוזים הם הבסיס החוקי עליו נשענים כל ההסכמים המסחריים בהם אתם מעורבים.
דיני החוזים נוצרים משילוב בין חוק החוזים לבין פסיקות תקדימיות של בית המשפט העליון.

01

חוזים מסחריים

02

הפרת חוזה

03

הפרת חוזה בגין כח עליון

01

חוזים מסחריים

חוזים מסחריים הם חוזים המסכמים את הקשר בין שני צדדים שהתקשרו ביניהם לצורך עסקי. חוזים כאלה יכולים להיות חוזה בין לקוח לספק, חוזה בנייה, חוזה שכירות, חוזה מכר וכו.

חוזים מסחריים עוסקים בהיבטים הכלכליים של חיינו, ולכן הפרתם גוררת תשלומי פיצויים וסעדים שונים לצד הנפגע.

02

הפרת חוזה

הפרת חוזה עלול לסבך את מפר החוזה מבחינה כלכלית ומשפטית. כאשר אדם או גוף מרגישים שהצד שכנגד לא כיבד את החוזה ככתבו וכלשונו, המדינה מגנה עליהם ומאפשרת תביעת סעדים בגין הפרת חוזה. סעדים אלו יכולים להיות סעדים משפטיים כגון חיוב הצד המפר לקיים את תנאי החוזה, או סעדים כלכליים כגון פיצויים כספיים בגין ההפרה.

03

הפרת חוזה בגין כח עליון

ברוב החוזים יש סעיף בנוגע להפרת חוזה בגין כח עליון, הקובע שיש מקרים מסוימים כמו אסונות טבע, מגיפות, מלחמות וכו' שבהם לא ניתן לתבוע את הצדדים בגין הפרת חוזה. 

גם בחוזים שבהם לא הוכנס סעיף מיוחד שכזה, ניתן לנסות לטעון לאי הפרת חוזה בגין כח עליון. 

 

ההשלכות הכלכליות והמשפטיות של נגיף הקורונה כנראה עתידות להראות שינוי ממשי בפסיקות הנוגעות להפרת חוזה בגין כח עליון. אם אתם עומדים בפני תביעה שכזאת, או מבקשים לקבל סעדים בשל הפרת חוזה בעקבות הנגיף, ניתן לפנות אלינו, עורכי דין חוזים לייעוץ משפטי.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בדיני חוזים. משרד עו"ד חזוט מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום