הסכמי מכר לרכישת דירה

ר', אישה מלאת ביטחון בשנות השלושים לחייה, צילצלה אלינו למשרד לבקש את עזרתנו:

 "אני ובעלי נמצאים כרגע בהליך קניית דירה. חשבנו לעשות את זה בלי עורך דין אבל חברים המליצו לנו לדבר איתכם לפני חתימה על הסכם המכר. תוכלו לעבור בשבילנו על ההסכם לפני שנחתום"?

לא יכולנו להאמין למראה עיננו כאשר קיבלנו את החוזה, והתקשרנו אליה מיד: "תתקשרי לחברה שהמליצה לך להתקשר אלינו ותודי לה מכל הלב. היא חסכה לכם הרבה עוגמת נפש, ואולי גם עשרות אלפי שקלים"

עבור 70% מהאוכלוסייה, קניית דירה היא העסקה הגדולה ביותר אותה הם עתידים לעשות בימי חייהם. בניגוד לעורכי דין נדל"ן שעוסקים בהסכמי מכר על בסיס קבוע, האדם הרגיל לא מכיר את הטריקים, השטיקים ותתי הסעיפים הקטנים שניתן להכניס בהסכמי מכר הפוגעים אנושות בזכויות הקונה.

01

מהו הסכם מכר?

02

תפקידו של עורך הדין

01

מהו הסכם מכר?

מטרתו של הסכם מכר הוא להסדיר את תהליך העברת הבעלות של נכס נדל"ן. מסמך זה מפרט את שלבי העברת הבעלות ומציג את ההתחייבויות של שני הצדדים אחד כלפי השני. 
קניית בית הינו הליך סבוך ולא פשוט כלל. לצד אחד יש ברשותו נכס פיזי- בית, בעוד לצד השני יש נכס פיננסי- כסף. נכסים אלה צריכים להחליף ידיים מבלי שצד אחד ייקח את נכסי הצד השני וייברח מבלי לתת את התמורה הדרושה. בנוסף, הצד הקונה צריך להוציא משכנתא על חשבון בית שעוד לא נמצא בבעלותו.
כדי לדאוג להעברת בעלות חלקה, השלב הראשון הוא חתימה על חוזה מחייב- הוא הסכם המכר- המפרט את התאריך בו מתחייבים המוכרים והקונים להחליף את הנכסים הנמצאים ברשותם. בנוסף, רשויות המדינה מאפשרות להתחיל בהליך העברת בעלות חלקית באמצעות רישום הערת אזהרה בטאבו. הערת האזהרה משמשת כהוכחה לצורך הוצאת משכנתא ומקנה לבעל ההערה זכויות בעלות חלקיות על הנכס. 

02

תפקידו של עורך הדין

עורך הדין שלכם ידאג שהסכם המכר יגן על האינטרסים שלכם בצורה המיטבית. לרוב, עורכי הדין ייקחו חלק פעיל בניסוח ההסכם בהתאמה לצרכים ולרצונות שלכם. כאשר מדובר בעסקה סבוכה או גדולה במיוחד, עורך הדין נדל"ן ייצג אתכם לכל אורך המשא ומתן.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בייצוג קונים ומוכרים בעסקאות נדל"ן. משרד עו"ד חזוט מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום