ייצוג עסקאות באיגודי מקרקעין

עפ"י חוק מיסוי מקרקעין, איגוד מקרקעין הינו "איגוד שכל נכסיו, במישרין או בעקיפין, הם זכויות במקרקעין".

המילה החשובה בהגדרה זו היא זכויות, והיא מאפשרת לסווג גם איגודים שטרם קיבלו זכות קניינית מלאה על המקרקעין שלהן- כגון חברות יזמות העוסקות בהתחדשות עירונית, חברות הסוחרות באופציות במקרקעין ועוד- כאיגודי מקרקעין.

עורכי דין

חבות המס באיגוד מקרקעין

כל קנייה או מכירה של מניות באיגוד מקרקעין חייבת במס שבח – בניגוד למס רווח הון שמשולם במסחר במניות חברה רגילה. מס שבח דומה למס רווח הון בכך שהוא ממסה את עליית הערך של הנכס. אולם בניגוד למס רווח הון שעומד על שיעור קבוע (כ-25% מהרווח), מס שבח הינו תלוי הכנסה כך שהוא יכול אף להיות בשיעור של  48% מהרווח (מדרגת המס הגבוהה בישראל).

תפקידו של עורך הדין

לעורך דין נדל"ן תפקיד קריטי בהבטחת כדאיות עסקאות באיגודי מקרקעין. תפקידו של עורך הדין נסוב בעיקר סביב תכנון מס אופטימלי, ייצוג מול רשויות המס והכנת שומות מס עבור רשויות המס. בנוסף, עורך הדין מטפל בשינויים במבנה הארגוני של האיגוד.

אצלנו במשרד עו"ד שניר חזוט ושות', אנו משתמשים במגוון כלים מקוריים ופורצי דרך על מנת לצמצם את חבות המס בעסקאות איגוד מקרקעין.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בתחום מיסי הנדל"ן והמקרקעין. משרד עו"ד שניר חזוט ושות' מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

עניבה

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום