מס שבח ורכישה

כאשר נפטר שלמה המלך, החכם מכל אדם,

באו בני ישראל אל היורש שלו וביקשו שייקל עליהם את עול המיסים.
המלך הצעיר, בטיפשותו, לא הקשיב לעצת החכמים שייעצו לו להוריד את נטל המיסים
אלא דווקא לעצת חבריו האצילים, בני המלוכה, שייעצו לו דווקא להכביד את נטל המיסים.

סופו של המלך הצעיר והטיפש מיהר לבוא- לאחר ההכרזה על העלאת המיסים הצפויה,
רגמו אותו כל העם באבנים.

תמ"א 38

אף אחד לא אוהב מיסים

מיסים זה אף פעם לא דבר נעים. גם כאשר אנו מאמינים שהמיסים הם הוגנים, צודקים והגיוניים- עדיין כואב הלב לראות אחוז גבוה מסך ההכנסות שלנו נשאב אל הבור של תקציב המדינה.

כאשר אנו קונים/ משכירים/ מוכרים בתים- זה נהיה אף קשה יותר. מיסי מקרקעין ונדל”ן כגון מס שבח ורכישה הם מיסים סבוכים מאוד הדורשים תכנון נכון וחשיבה חכמה. ישנם סוגים רבים של מיסי מקרקעין ונדל”ן, הממסים בעלי קרקעות ובתים בשלבים שונים של תהליך קניית הנכס או מכירתו. 

איזה מיסים
צריך לשלם בעסקאות נדל"ן?

01

מס רכישה

02

מס שבח

03

מס שכירות

04

מס מקרקעין

01

מס רכישה

כאשר אנו קונים בתים, עלינו לשלם מיסים במעמד הקנייה. הייעוד המקורי של מס רכישה הינו הרחקת משקיעים משוק הנדל”ן הרותח, ולכן קיימים פטורים ולולאות רבות לאנשים שזו הדירה הראשונה/ השנייה שלהם. אם ברשותכם דירה אחת או פחות, ייתכן ותוכלו לקבל פטור מלא ממס זה.

02

מס שבח

מס שבח הינו מס אותו משלמים בעת מכירת הדירה, בגין הרווח המתקבל בגין עליית ערך הנכס. את המס משלמים רק על ההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה (אם מחיר המכירה גבוה ממחיר הקנייה כמובן). ישנם מצבים בהם ניתן לנכות הוצאות כגון הוצאות שיפוץ משורת הרווח. מומלץ לשמור קבלות של כל הוצאה על הבית.

03

מס שכירות

מס זה משלמים על השכרת שטח שברשותכם.
את המס צריך לשלם אך ורק אם מחיר השכירות הינו מעל תקרה
מוסיימת שנקבעה בחוק (כ-5 אלף ש”ח בחודש).
סכום התקרה מתעדכן כל שנה.

04

מס מקרקעין

ישנם מיסים אותם צריך בעל הקרקע לשלם, גם אם הוא לא מרוויח כסף מהקרקע או משתמש בה לצרכיו. מיסים אלה תלויים בפקטורים רבים כגון ייעוד הקרקע וסטטוס הבנייה, ומומלץ להתייעץ עם עורך דין נדל”ן לצורך צמצום נטל המס בגין קרקעות בבעלותכם.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בתחום מיסי הנדל"ן והמקרקעין ביניהם מס שבח ורכישה. משרד עו"ד שניר חזוט ושות' מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

לקביעת פגישת ייעוץ