עו"ד לרכישת דירה יד שנייה

מתלבטים או חושבים לקנות דירה יד שנייה?

קניית דירה יד שנייה היא האופציה המועדפת על מרבית האנשים, לעומת קניית בית "על הנייר" מקבלן או יזם. אנשים מעדיפים לקנות דירה יד שנייה מפני שקניית בית יד שנייה היא קנייה מסוכנת פחות ואיכותית הרבה יותר מאשר קניית בית שאינו בנוי עדיין. הסיבות לכך רבות: כאשר קונים בית בנוי, ניתן לראות את הבית במו עיניכם, להרגיש את כיווני האוויר ולברר מידע אודות השכנים שלכם. לעומת זאת, בקניית בית "על הנייר" יש חוסר וודאות עצום לגבי המוצר הסופי שיתקבל. בנוסף, כאשר קונים בית על הנייר תמיד יש סיכון של איחור במסירה או פשיטת רגל של הקבלן. 

ישנם כמה שלבים חשובים מאוד
בקניית בית יד שנייה:

01

בדיקת הנכס בטאבו ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים

02

שמאי בתים

03

תהליך הקנייה והגנות חוקיות

01

בדיקת הנכס בטאבו ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים

בדיקת סטטוס הנכס בטאבו הינו הצעד הראשון- והחשוב ביותר- בעת קניית דירה. חשוב לוודא שהדירה אכן שייכת לבעל הדירה ושאין עליה הערות אזהרה חריגות. בנוסף, חשוב לברר האם הדירה בנויה על קרקע מדינה או קרקע פרטית. מידע זה משפיע על תהליכי הוצאת המשכנתא, העברת הבעלות וכו'.

בדיקת הנכס תיעשה לרוב ע"י עורך הדין שלכם.
לא ניתן בשום פנים לוותר על שלב בדיקת הנכס בטאבו.

02

שמאי בתים

לעולם אל תקנו בית לפני ששמאי מטעמכם בדק את הבית. שמאי הוא מומחה להערכת מחירי דירה. הוא מעריך את מחיר הבית על פי קריטריונים כגון טיב השכונה, גודל הבית, הנוף הנצפה מהבית, תפקוד מערכות המים והביוב ועוד. אם אתם קונים בית במרכז, או באיזור מוכה טרמיטים, מומלץ להביא גם מומחה טרמיטים לשלילת הימצאות טרמיטים בבית.

 

הערכת שמאי עוזרת לכם להבין אם המחיר אותו דורש בעל הדירה הוא המחיר הממוצע לבית שכזה או גבוה או נמוך ממנו באופן משמעותי. בנוסף, הערכת שמאי שוללת הימצאות תקלות משמעותיות בתשתית הבית.

03

תהליך הקנייה והגנות חוקיות

תהליך קניית דירה הינו תהליך סבוך בעל שלבים רבים המערבים משרדי ממשלה שונים כגון רשות המיסים, מינהל מקרקעי ישראל, רשויות עירוניות וכו'. עורך הדין שלכם יטפל עבורכם בכל שלבי רכישת הדירה, החל מהמשא ומתן הראשוני וכלה בהעברת הבעלות בטאבו.

 

עו"ד נדל"ן חזוט הינו בעל ניסיון רב בייצוג קונים בעסקאות נדל"ן. משרד עו"ד שניר חזוט ושות' מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

 

קונים בית? צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם עו"ד מומחה לנדל"ן