עו"ד לרכישת דירה מקבלן

מתלבטים או חושבים לקנות דירה מקבלן? 

קניית דירה מקבלן מחזיקה יתרונות לא מעטים:
הדירה חדשה לחלוטין, אין בה ריהוט קבוע וניתן להתאים את המרצפות,
המטבח, השירותים והמקלחת על פי טעמכם האישי.
מצד שני, בקניית דירה מקבלן "על הנייר", יש לא מעט סיכונים: לעיתים קרובות מדי,
יזמים רבים רואים את תאריך המסירה המוסכם כ"תאריך מומלץ בלבד" ומספקים את הדירה באיחור משמעותי. בנוסף, תמיד קיים סיכון לפשיטת רגל של החברה ואבדן הנכס.

בגלל הסיכונים הגלומים בקניית דירה "על הנייר", ישנם כמה דברים אותם חשוב לוודא לפני חתימה על חוזה הקנייה:

01

בדיקת הנכס בטאבו ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים

02

הגנות חוקיות
לאיחור במסירה

03

הגנה מפני פשיטת
רגל של הקבלן

01

בדיקת הנכס בטאבו ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים

בדיקת סטטוס הנכס בטאבו הינו הצעד הראשון- והחשוב ביותר- אותו צריך לעשות לפני קניית דירה. חשוב לוודא שהקרקע אכן שייכת לקבלן, שאין עליה הערות אזהרה חריגות, ושהקבלן מחזיק באישורי בנייה תקפים או נמצא בהליכים מתקדמים של קבלת האישורים.
לא ניתן לוותר על שלב בדיקת הנכס בטאבו, בלשכת רישום המקרקעין ובוועדת תכנון ובנייה. 

02

בדיקת הנכס בטאבו ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים

איחור במסירה הינו תופעה נפוצה בקניית דירה מקבלן. פעמים רבות ישנם עיכובים לא צפויים בתהליך הבנייה הגורמים לעיכוב בתהליך המסירה. קבלנים רבים, המכירים את התופעה, שוכרים עו"ד מומחים שיעזרו להם לנסח חוזה המגן עליהם מפני השלכות חוקיות במקרים כאלה.

כקונים, עליכם לוודא שהזכויות שלכם מוגנות וכי תקבלו פיצוי הולם בגין כל איחור במסירה. איחורים שכאלה עלולים לפגוע בכם פגיעה קשה, והיעדר השלכות חוקיות בגין איחור עלול לגרום לזלזול וחוסר מקצועיות של הקבלן אשר בידיו אתם שבויים מרגע החתימה על חוזה המכר.

סימני אזהרה בולטים המחייבים התייעצות נוספת עם עורך דין נדל"ן:

03

הגנה מפני פשיטת רגל של הקבלן

אחד הפחדים העיקריים של קוני בתים הוא החשש מפני פשיטת רגל של הקבלן. פשיטת רגל שכזו עלולה להשאיר את הקונים בלי בית ועם חובות עצומים לבנק.

במסגרת ניהול המו"מ עם הקבלן, חשוב להקפיד להכניס לחוזה בטוחות איכותיות במקרה פשיטת רגל. בטוחות שכאלה כוללות מתן ערבויות ,רכישת פוליסת ביטוח, רישום הערת אזהרה בטאבו ועוד.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בייצוג קונים בעסקאות נדל"ן. משרד עו"ד שניר חזוט ושות' מייצג את לקוחותיו במקצועיות רבה תוך הענקת יחס אישי לכל לקוח ושמירה קפדנית על האינטרסים של לקוחותיו.

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום