עו"ד תמ"א 38

נדל''ן

תמ"א 38

הינו פרויקט ממשלתי שמטרתו לחזק מבנים ישנים ולמגן אותם מפני רעידות אדמה. במסגרת הפרויקט, מציעה המדינה תמריצים הן לדיירים והן ליזמים לשדרג בניינים ישנים שאינם עומדים בסטנדרטים של בטיחות אותם קבעה המדינה. 

במסגרת פרויקט תמ"א 38/3, משפצים יזמים מבנים ישנים או הורסים ובונים אותם מחדש (תמ"א 38/2 או פינוי-בינוי). היזמים מקבלים אישור לבנות כ-2 וחצי קומות נוספות (לעיתים גם קומת קרקע) ולמכור את הדירות החדשות לדיירים חדשים, בעוד הדיירים הקיימים מקבלים דירות גדולות ובטוחות יותר, בעלי שווי שוק גבוה.

שני הצדדים - דיירים ויזם-
חותמים ביניהם על חוזה עבודה מחייב המבטיח שהאינטרסים של שני הצדדים יתממשו במלואם.

01

ייצוג דיירים

02

ייצוג יזמים

01

ייצוג דיירים ע''י עורך דין תמ''א 38 ו/או פינוי בינוי

עו"ד נדל"ן חזוט הינו בעל ניסיון ענף ורב שנים בייצוג דיירים במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. במסגרת תפקידו, מייצג עו"ד חזוט את האינטרסים של הדיירים מול היזם בכל שלבי הפרויקט, החל מרגע כתיבת החוזה ועד לגמר הבניה והאכלוס מחדש.

עו"ד חזוט מוודא שחוזה העבודה הוגן ומיטיב עם הדיירים, ומטפל ברגישות ומקצועיות רבה במקרים בהם אין הסכמה של 100% מכלל הדיירים לפרויקט. בא כוח הדיירים הוא הכתובת העיקרית אליו פונים הדיירים אשר זקוקים לאוזן קשבת ועזרה חוקית ומקצועית במסגרת פרויקט התחדשות עירונית.

02

ייצוג יזמים

בכל פרויקט בעל פוטנציאל רווח גבוה כמו פרויקטים של תמ"א 38 או פינוי בינוי, לעורך הדין יש תפקיד מאוד חשוב. תפקידו לדאוג לאישורים חוקיים שונים, לכתיבת חוזה, לתיקון צו הבית המשותף הראשון (יצירת יחידה רישומית חדשה) והאחרון, לדיווחי מיסים, לניהול החברה כחברה משכנת עד לרישום הזכויות בטאבו ולייעוץ חוקי מקצועי.

עו"ד חזוט הינו בעל ניסיון רב בייצוג יזמים בפרויקטים. הוא עוזר לוודא שדברים זזים מהר במשרדי הממשלה השונים, שחוזה העבודה לוקח בחשבון את כל הסיטואציות הבלתי צפויות העלולות להתעורר בעת בנייה, ומהווה כתובת לכל שאלה חוקית העלולה להתעורר.

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום