עורך דין מסחרי

עולם המסחר הוא עולם מגוון ומלא מושגים. מי שעוסק במסחר יכול להיות בעל עסק או חברה/ מנכ"ל של ארגון גדול/ מנהל עמותה או מוסד, וכדומה. בכל מקרה, קצרה היריעה מלהכיל את התחומים הרבים שקשורים למסחר. מי שעוסק בתחום יכול לעסוק גם ביזמות או בהייטק, בעוד שבעת ניהול כזה או אחר מתבצעות כל הזמן עסקאות, השקעות, גיוס לקוחות ועובדים, עבודה עם ספקים, משלוחים ושינוע, כמו גם שיש מקרים שעוסקים בתביעות, בביטוחים ובשאר נושאים אחרים. בנוסף לכך, יש מקרים בהם נזדקק לעורך דין מסחרי שילווה אותנו בתהליכים מסוגים שונים. אבל מה המומחיות של עו"ד כזה? וכיצד נעזר בו? כל הפרטים בהמשך. 

קווים לדמותו של עורך דין מסחרי

עורכי דין בישראל יש לא מעט. למעשה, כיום יש יותר מ30 אלף פרקליטים בישראל שעוסקים במגוון רחב של נושאים. בין כלל אנשי המקצוע האלה תמצאו עורכי הדין שעוסקים במסחר ומקנים שירותים לבעלי חברות, בעלי הון, יזמים, משווקים ויבואנים, תוך שהם יעניקו שירותי וליווי גם למי שעוסק בבנייה או רוכש דירה – מה שידרוש שירותים של עורך דין לקניית דירה

אם תבחרו עורך דין מסחר תוכלו לקבל מגוון שירותים כמו ייצוג בתביעות בעת הפסדי השקעות. המשפטן עוסק בייצוג חברות וארגונים בעת תביעה, בהקמת תאגידים ושותפויות, בדיני חברות, בפירוק חברות, הגנה על סימני מסחר וכולי. עורך הדין מלווה בעלי חברות וארגונים גם בניהול חוזים, גם בלגיטציה מסחרית, ובכל פעולה שקשורה לחברה, לארגון, להשקעות, לניהול בית העסק, לתביעה או להסכם ולמהלכים חשובים ורגישים. 

מי נעזר בשירות?

יש לא מעט חברות וארגונים שנעזרים בשירות של עו"ד כזה, כמו למשל בנקים מסחריים שרוצים לממש נכסים ועיקולים. בין היתר יסייע עורך הדין לחברות שנתבעות או מפורקות, כמו גם שאפשר לקבל סיוע ייצוג וליווי בתביעות לקבלת תגמולים מחברות הביטוח (בזמן שהחברת הביטוח לא משלמת את הדרוש לבעל העסק או החברה). עוד ייעץ הפרקליט בנושאים של קניין רוחני, פטנטים וסימני מסחר, בנושאים של גניבת מוניטין, טיפול בתביעות אזרחיות, בפרויקטים של פינוי בינוי או נדל"ן ועסקאות מקרקעין ובשאר נושאים שקשורים אל עולם הכלכלה והמסחר. 

אז אם אתם זקוקים לאיש מקצוע כזה: בחרו את מי שמומחה בתחום ויכול לספק לכם שירותים דחופים וליווי בכל צעד בתחום העסקים, המסחר והכלכלה. 

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום