עורך דין מקרקעין

בזמן שאנו מבצעים עסקת נדל"ן אנחנו חייבים שילוו אותנו אנשי מקצוע נכונים. בין אנשי המקצוע תמצאו: שמאי, מהנדס, קבלן ושאר מומחים, בעוד שאיש המקצוע ששומר עלינו מפני פרצות בחוזה או עוזר לנו להבין את תנאי העסקה – הוא עורך דין מקרקעין. אבל מה צריך לדעת על השירותים של עורך הדין? וכיצד נעזר בו ברכישת קרקע? כל הפרטים בהמשך. 

עסקאות מקרקעין יוצאות לפועל בכול יום, בעוד שיש את מי שרוכש קרקע חקלאית ויש את מי שזקוק לקרקע לבנייה, למסחר או לכל מטרה אחרת. בזמן שאנו נכנסים לעסקה כזאת דרוש לנו אדם מיומן שיספק את כל האינפורמציה הדרושה לסגירת העסקה הטובה והמשתלמת ביותר. המשפטן שאנו זקוקים לו חייב להיות מומחה בתחום שנחשב עורך דין מקרקעין – מה שיבטיח ליווי מקצועי בחתימת החוזה תוך בחינת עסקת הנדל"ן לעומק. 

מהם השירותים אותם מציעים עורכי דין שעוסקים במקרקעין?

עו"ד דין מומחה בתחום יספק ליווי, ייעוץ, ייצוג וסיוע בכול הנושאים הקשורים לנדל"ן וקרקעות, החל מתחום הליטיגציה המסחרית ודיני חוזים (בעיקר בתחום הנדל"ן) או תאגידים, עד למיסוי מקרקעין, תביעות לפינוי מושכר, טיפול בהכנת צוואות ונושאים של חלוקת עזבון או ירושות.

כיצד בוחרים את איש המקצוע המתאים

בזמן שאתם בוחרים את המשפטן שילווה אתכם בשלבי העסקה יש לבחור אדם שיש לו ניסיון בתחום הקרקעות. שימו לב כי איש המקצוע מומחה בחוזי מכר וידע ללוות אתכם בכל צעד, החל מבחירת הקרקע עד לחתימה על החוזה. לעיתים נזדקק למשפטן כשנעמוד מול עזבון או ירושה, או אם חלילה נגלה שהעסקה שביצענו אינה משתלמת או לגיטימית. לעיתים נעזר בעורך הדין על מנת לוודא כי הנכס שאנו רוצים לרכוש אינו מעוקל/ משועבד/ נועד להפקעה וכולי. 

בכול מקרה, חשוב לבחור איש מקצוע איכותי, כזה שיש לו הוכחות כי הוא מנוסה ומצליח בתחום. אם תמצאו איש מקצוע מיומן שגם כיהן או מכהן בוועדות שקשורות למקרקעין – כמו שהוא מכיר את עולם הנדלן לאורכו ולרוחבו – תוכלו לקבל כמה שיותר שירותים, עצות טובות והגנה מושלמת בעת ביצוע העסקה. בזמן שאתם בוחרים עו"ד וודאו כי הוא מומלץ, מנוסה ויכול לסייע לכם לבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר תוך שהוא גובה שכר טרחה נוח שמתאים לתקציב שלכם. 

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום