רישיון קבלן

חשיבות רישיון קבלן ורישום ברשם הקבלנים

במדינת ישראל קבלנים חייבים ברישיון קבלן. כל קבלן המבצע עבודות קבלנות חייב להיות בעל רישיון קבלן מתאים, הרשום ברשם הקבלנים. רשם הקבלנים מחלק את הקבלנים על פי ענפים שונים והיקפם הכספי של פרויקטים לדוגמא, רישיון קבלן בענף ראשי הוא בעל היקף כספי של יותר מ-90,471 שקל לעבודה. רישיון קבלן בענף משני רשאי לבצע עבודות בענף זה בהיקף כספי של יותר מ-47,255 שקל לפרויקט. כיצד אפשר לקבל רישיון קבלן ומה חשיבות הליווי של עורך דין בתהליך קבלת רישיון קבלן? אנחנו במשרד עו"ד נדל"ן שניר חזוט ושות' הכנו מאמר קצר בנושא.

מה הוא הליך קבלת רישיון קבלן

חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט-1969 (להלן: החוק) קובע, בין היתר, את סמכויות רשם הקבלנים ואת אופן הניהול והרישום בפנקס הקבלנים. בעת התהליך הרישום בפנקס הקבלנים מוגדר לכל קבלן במה הוא יכול לעסוק ואיזה סדר גודל של היקפים כלכליים. המטרה של הרישום בפנקס הקבלנים הוא לעזור לנו האזרחים לשכור קבלנים בעלי רישיון קבלן מתאים לפרויקט.

על קבלן המבקש רישיון קבלן ומבקש להירשם בפנקס הקבלנים חייב להגיש בקשה מנומקת לוועדה מקצועית מטעם רשם הקבלנים. הועדה לוקחת את תפקידה בצורה רצינית ובוחנת את כישוריו המקצועיים, הניסיון שצבר והרקע האישי והכלכלי של הקבלן וצוותו. הוועדה דנה בבקשה באופן מעמיק, במקרים מסוימים אף מזמנת את הקבלן ועורך דינו לדיון בנושא קבלת הרישיון.

ליווי קבלנים בתהליך קבלת רישיון קבלן

בשנים האחרונות הועדה המקצועית מטעם רשם הקבלנים החריפה את דרישותיה מהקבלנים במטרה לוודא כי הקבלנים בעלי הרישיון הרשומים בפנקס הקבלנים הם מקצועיים ואמינים ביותר. יותר יותר קבלנים מבינים את הצורך בליווי מקצועי של עורך דין המתמחה בליווי קבלנים בקבלת רישיון קבלן.

אנו במשרד עורכי הדין שניר חזוט ושות' , מעבר להתמחות שלנו בדיני מקרקעין ודיני חוזים ותאגידים , אנו עוסקים גם בתחום רישום קבלנים בכל ההליך מול רשם הקבלנים. ההצלחות והניסיון הרב שלנו מלמדים כי חלק משמעותי בקבלת רישיון קבלן היא התנהלות נכונה מול הוועדה המקצועית מטעם רשם הקבלנים.

רוצים לגדול ולקבל רישיון קבלן  – אנחנו פה עבורכם.

דיני חוזים

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד שניר חזוט

עו''ד שניר חזוט

לעו"ד חזוט ניסיון עשיר ומגוון בתחום הליטיגציה המסחרית ודיני נדל"ן.
הוא חתום על מאות עסקאות נדל"ן, ליווה מעל מאה חברות בתהליך הקמתם

אולי יעניין אותך גם:
עורך דין נדל''ן

ליטיגציה מסחרית

ייצוג בבתי המשפט על ידי עו"ד מגיע לרוב במקרה בו העניינים בין הצדדים לא מסתדרים וצצות בעיות שונות. ההתדיינות בבית המשפט אינה משהו מהנה עבור

קרא עוד »
דיני חוזים

מה מייחד חוזה עסקי

חוזה עסקי הוא למעשה כל התקשרות של שני צדדים לצורכי עבודה ופרנסה. חוזה עסקי יכול להיות החוזה ההתקשרות לחברה שמספקת אינטרנט הביתה וחוזה עסקי יכול

קרא עוד »
לחיצת יד

בדיקת רישיון קבלן

הידעתם – בדיקת רישיון קבלן היא חובה לפני כל תהליך בנייה או שיפוץ. כל קבלן בישראל חייב בהנפקת רישיון קבלן. רישיון הקבלן הוא רישיון המונפק

קרא עוד »
Call Now Button

דברו איתנו

קונים בית? נמצאים בסכסוך עסקי? אם אתם זקוקים לעו"ד מומחה לנדל"ן או למומחה ליטיגציה מסחרית, צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת היכרות בחינם.