5 דברים שחייבים לדעת לפני שחותמים על חוזה

לחיצת יד

כמה פעמים רשמתם בגוגל חוזה סטנדרטי עבור השכרת דירה, חוזה סטנדרטי עבור רכישה או מכירה של רכב, הדפסתם וחתמתם או החתמתם. בחיי היום יום שלנו אנחנו נדרשים כל הזמן להתעסק עם חוזים. פעולה בסיסית שחוזרת על עצמה אין ספור פעמים: התחברות לספק אינטרנט וסלולר, בהרשמה לגנים הפרטיים וקייטנות וכדומה. כתיבת חוזים אינה פעולה של מה בכך ועורך דין חוזים מתמקצע ונדרש לפרטים הקטנים והחשובים. ראשית, מה אומר החוק – מה הוא חוזה? חוזה הוא הסכמה חברתית המוכרת על ידי החוק ,והניתנת לאכיפה על ידי בית המשפט. החוק, ובאמצעותו, בתי המשפט, מעניקים סעדים (נוספים על סעד האכיפה) למי שנפגע כתוצאה מהפרת חוזה, לרבות סעד הפיצויים.

אספנו עבורכם כמה נקודות סופר חשובות

טיפ ראשון מאיתנו אליכם – מתחילים עסק משותף, חושבים על הקמת חברה עם שותף חדש, מתחילים בשיתוף פעולה עם לקוח חדש. העלו את החוזה לכתב, פנו למשרד או לעורך דין דיני חברות או דיני חוזים, לפי העניין, אשר ילווה אתכם בתהליך הנפקת החוזה באופן חוקי ומסודר. העובדה כי חוזה אינו כתוב אינה פוגמת בהסכמה שבין הצדדים. אם אתם הולכים להשקיע את זמנכם והונכם חשוב כי תגנו על עצמכם בצורה הטובה ביותר. עורך דין מנוסה יודע כמה הפרטים הקטנים והנוסח המדוייק חשוב בעריכת כל חוזה.

טיפים שני ושלישי – אין לדעת מה יוליד יום.

עורך דין פתיחת חברה מוצלח ידאג להזכיר לכם כי כרגע אתם שותפים חדשים אשר ברצונכם להקים ביחד חברה. חברים טובים אבל, לצערינו מסדרונות בתי המשפט מלאים בהמוני שותפים שהתחילו בדיוק כמוכם. בעת עריכת חוזה בין בעלי המניות, אשר נקרא "הסכם מייסדים" הוסיפו סעיפים מפורטים על מקרה ואחד הצדדים רוצה לצאת מהחברה. טיפ שלישי, אם במידה ויפרדו דרכם חשבו על נושא אי-תחרות. האם יהיה הוגן לפתוח חברה מתחרה? מה תוכלו לקחת מהחברה המשותפת? דאגו כי עורך דין מטעמכם יעבו על הסעיפים הקטנים, הנוסחים המדוייקים להגן עליכם שלא תבוא צרה.

טיפים רביעי וחמישי – משרד עורכי הדין שמלווה אתכם.

אם כבר בחרתם לעשות נכון ולפנות לעורך דין לעריכת החוזה אל תעשו את הטעות הנפוצה ותפנו לבן של השכנה או בן הדוד של הגיסה שיסגרו לכם את הפינה. בחירת משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה בתחום הוא חלק בלתי נמנע וחשוב ביותר בדרכם.  משרד עורכי דין יציב, בעל ניסיון רב בתחום דיני החוזים ובפרט בתחום דיני חברות הוא דרך הבטוחה שלכם להגנה על העסק החדש או כל התקשרות חדשה בהסכם.

עו"ד שניר חזון הוא גם עו"ד נדל"ן עם ניסיון רב בתחום דיני חוזים, מוזמנים לשיחת ייעוץ: 08-941-3749

ראו גם: עורך דין מקרקעין באשדוד

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותך גם:

דיני מקרקעין

עולם דיני מקרקעין הוא עולם מרתק . כמי שעומד בראש משרד עורכי דין שניר חזוט ושות' וכמי שמכהן כסגן יו"ר ועדת מקרקעין במחוז דרום בלשכת

קרא עוד »

מכירת דירות באשדוד

כעו"ד נדל"ן המבצעים עסקאות נדל"ן רבות מאוד, במשרד עורכי הדין שניר חזוט ושות' אנו עדים לשינוי מגמה בתחום הנדל"ן באשדוד והסביבה. העיר אשדוד גדלה בקצב

קרא עוד »

דברו איתנו

קונים בית? נמצאים בסכסוך עסקי? אם אתם זקוקים לעו"ד מומחה לנדל"ן או למומחה ליטיגציה מסחרית, צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת היכרות בחינם.