מה שחשוב לדעת לפני רכישת דירה – 4 עצות לרכישה בטוחה

מפתח

כישראלים יש לנו נטייה לעגל פינות, לעקוף בתור – מכירים את ההיא בתור לרופאה שנשבעת שהיא רק שאלה. אז לפעמים זה מצליח לנו הישראלים ובגדול אבל, מה קורה שזה לא מצליח. כמשרד עורכי דין ניסניונו הרב מלמד אותנו כי בתהליך רכישה או מכירת דירה תמיד מומלץ להיעזר בעורך דין מקרקעין לכל צרה שלא תבוא – ולא חסר צרות. אז הנה לכם ארבע עצות קטנות – מה חשוב לזכור ברכישת דירה.

מתלבטים בין דירה על הנייר או דירה יד שנייה

מומלץ וחשוב להשתמש בשירותיו של עורך דין מקרקעין אשר ילווה אתכם בתהליך. למה? כשרוכשים דירה על הנייר הקבלן לעיתים נשבע שמדובר בחוזה סטנדרטי והדירה תהייה מוכנה תוך שנה. ניסיוננו מלמד אותנו כי הסטנדרט שמציג הקבלן הוא לא בהכרח מה שתקבלו. חשוב שתגנו על עצמכם. עורך דין המתמחה בעולם הנדל"ן מתייעץ ועובד עם מספר רב של מומחים כמו שמאי מקרקעין, מהנדס, קבלן ועוד.. הוא יוכל לבדוק עבורכם האם התחייבות של הקבלן לשנה היא ראילית ומה קורה חלילה באיחור במסירת הדירה , כמו-כן עורך דין מקרקעין יבדוק האם קיים היתר בניה לפרויקט, האם הדירה, המחסן והחניה שאתם חותמים עליהם מופיעים כולם בהסכם ומתאימים לתשריט שהוכן על-פי חוק מכר ומונע טעויות במיקום החניה ו/או המחסן ובכיווני הדירה.

עורך דין מקרקעין גם דואג לעגן עליכם בהסכם מכר במקרים לא צפויים כגון הפסקת העבודות, איחור בתשלום, אי אישור של הבנק למשכנתאות לפרויקט וכו…

כאשר מדובר בקרקע חקלאית עו"ד מקרקעין יבדוק את הקרקע בכדי לקבל אינדיקציה האם היא תופשר בקרוב ולא עוד 30 שנה.

לחיצת יד וזכרון דברים לא מספקים

ברכשית דירת יד שניה חשוב מאוד להיעזר בעורך דין לקניית דירה על מנת לבדוק האם הדירה מעוקלת או משועבדת, האם ישנם צווי מניעה או חובות. לפעמים זה מרגיש מיותר,  בעל הדירה מאוד נחמד, בא לקראתכם במחיר והבטיח כי הכל יהיה בסדר והחוזה סטנדרטי אז מדוע לבזז כספים על עורכי דין. תפקידו של עורך הדין היא להגן עליכם.

אל תזלזלו בסביבה – חשבו על המחר.

כעורך דין נדל"ן ליוויתי זוג צעיר בקניית דירה במרכז הארץ. לאחר כ 3 שנים הם יצרו איתי קשר על מנת לעזור להם ברכישת דירה בשכונה צמודה. התפלאתי מדוע הם בחרו לעבור כמה בלוקים ליד לוותר על דירה חדשה ולעבור לדירה ישנה. הזוג הסביר כי אז הם לא הבינו את חשיבות הסביבה. בזמן הזה נולדו להם זוג תאומים. הם מאוד לא מרוצים מהסביבה ומעדיפים לוותר על גודל הדירה תמורת מיקום עם אוכלוסיה איכותית יותר בשכונה הצמודה.

קחו משנה זהירות  – עכשיו זה לא הזמן לעגל פינות

רכישת דירה היא רגע משמעותי עבור רובנו זה לא קרה ברגע: עבדתם וחסכתם, פניתם להורים, התייעצתם עם מומחה משכנתאות והחלטתם לחפש דירה לקנייה. בטוחים כי מצאתם את דירת חלומתיכם תנו לנו לבדוק שנית, תפקידנו הוא להגן עליכם.

ראו גם: עורך דין חוזים | עורך דין מקרקעין באשדוד

עו"ד שניר חזון הוא עו"ד נדל"ן עם ניסיון רב בתחום, מוזמנים לשיחת ייעוץ: 08-941-3749

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותך גם:

דיני מקרקעין

עולם דיני מקרקעין הוא עולם מרתק . כמי שעומד בראש משרד עורכי דין שניר חזוט ושות' וכמי שמכהן כסגן יו"ר ועדת מקרקעין במחוז דרום בלשכת

קרא עוד »

מכירת דירות באשדוד

כעו"ד נדל"ן המבצעים עסקאות נדל"ן רבות מאוד, במשרד עורכי הדין שניר חזוט ושות' אנו עדים לשינוי מגמה בתחום הנדל"ן באשדוד והסביבה. העיר אשדוד גדלה בקצב

קרא עוד »

דברו איתנו

קונים בית? נמצאים בסכסוך עסקי? אם אתם זקוקים לעו"ד מומחה לנדל"ן או למומחה ליטיגציה מסחרית, צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת היכרות בחינם.